Finance v Česku

Peníze


Reálné příjmy i nadále klesají, protože zatímco výplaty nerostou, rostou ceny všech komodit. Poslední dva roky sledujeme neustálé zdražování bydlení, energií i potravin. Za všechno zaplatíme o desítky až stovky korun víc, a to je velký problém, protože jakmile lidem nestačí jejich výplata na pohodlné uživení, můžeme očekávat nepokoje. Je to logický důsledek vládnutí nejen této, ale i předchozích vlád. Vlády si zvykly že mohou beztrestně rozkrádat státní finance a neuváženě je plnými hrstmi utrácet. Stát nepodporuje mladé lidi k tomu aby měli děti, je tomu spíš https://www.lidovky.cz/muj-soused-prezident-topolanek-mezi-sousedy-moc-priznivcu-nema-volili-by-ho-starsi-gzv-/zpravy-domov.aspx%3Fc%3DA180109_140729_ln_domov_sk naopak. Pořád posloucháme jak nebude na důchody, ale celoživotně nepracující budou mít svoje dávky vždycky. Naše společnost má problémů víc než dost.

peníze bydlení

Jedním z velkých problémů je korupce. Ta je prolezlá státní správou, a dá se odhadovat, že Policie odhalí jen zlomek z celkového objemu korupčních kauz. To je další problém, který se poslední dobou tak nějak upozaďuje. Dá se říct, že za socialismu bylo v mnoha ohledech opravdu lépe. I když si mnozí lidé v dnešní době kladou otázku zda je horší socialismus nebo korupce Nebankovnihypoteky, nejspíš k jednoznačnému závěru nedojdou.

rodina dítě

I když mladí lidé mají tendence hlavně socialismus odsuzovat, rozhodně by se jim líbily možnosti v oblasti bydlení a podpory mladých rodin, jako to bylo právě za socialismu. Byly jesle a státní školky a neexistovalo, že by děti nebyly přijaté do školky či školy. Rodiny stát podporoval bezúročnými půjčkami, a také lidé dostávali byty za to, že budou v jednom podniku pracovat 10 let. Dnes nic takového není, a jako třešnička na dortu je u nás neutěšená situace s bydlením. Dnes se bez hypotéky na bydlení nikdo neobejde. Je to dlouhodobý problém, protože banky neustále zpřísňují podmínky pro získání hypotéky, a vzhledem ke stagnujícím příjmům na ně dosáhne stále méně lidí. A je logické že si pak mladí budou velice pečlivě vybírat zda budou mít děti a nebo vlastní bydlení.