Čím oživit zahradní prostor?

Zahrada a dům


Dobře vyřešit malou zahradu je velkou výzvou pro jejich majitele. Ale i tento prostor se dá pojat esteticky a zútulnit pro trávené volného času v něm. Klidné zenové prostředí je možné vytvořit i v případě, že kolem domu vede jenom úzký pruh zeleně, do kterého lze umístit betonové  akcenty, se směsí přírodních textur. Doplněných několika vysokými rostlinami. Řešení se najde i tam, kde je pro výsadbu omezený prostor a okolí domu tvoří zároveň i chodník. Kouzelnou zahradní cestu lze na něm vytvořit pomocí sady nášlapných kamenů, kterými se vytvoří dva samostatné pruhy plné zeleně. Rozdělený prostor lze doplnit cihlovými obrubníky.

Rozkvetlá zahrada

V malých zahradách je nutné udržovat čisté linie. Kterými se daný prostor opticky rozšíří. Dobře k tomu slouží tmavý mulč. Který ohraničí květinové záhony a přidá jim ještě více na kráse. Dvorek s takovým řešením, kterému centrální prostor umožní výsadbu trávníku, na kterém je možné umístit zahradní posezení s nezbytným vybavením. V případě, že je pro místo k sezení málo místa, chytrým řešením je vyvýšená lavička. A pod ní lze zasadit rostliny, které mají rády stín. Na vnější straně domu lze zase umístit řady nástěnných květináčů, které zase potřebují ke svému růstu sluneční paprsky. Barevností svých květů poté vytváří potřebnou atmosféru.

Skalka

Dobrým řešením malé zahrady je vytvoření více úrovní, kterými lze propojit malý kousek trávníku, obloženého kamennými kostkami, škvárovými bloky a květináči, se vzrostlými palmami. Čímž se rázem zahrada promění v tropickou. S nádhernou letní atmosférou, pokud je prostor doplněn malou fontánkou. Která vnese do prostoru osvěžující vlhkost. Přirozeně a zároveň hodně působivě zazáří v malých zahradách skalky. Které jsou osázeny plnobarevnými květy. A rozkvétají průběžně celou letní sezonu. Tohoto efektu lze užít i umístěním vertikálních nádob podél domu a osázet je jak květinami, tak i zeleninou. Rovněž na jeho venkovním zdivu  lze vypěstovat popínavé rostliny, které ho svou zelení okrášlí.