Jak efektivně balit zboží vašim zákazníkům

Výrobky


Výplňové polštářky bychom mohli zařadit mezi nejefektivnější balicí či výplňový materiál ze všech. Pojďme si připomenout jejich zásadní výhody.

Jsou lehké – každý kilogram navíc v kartonové krabici je znát. Projeví se to například na spotřebě pohonných hmot nákladního auta, které veze zásilky, což také ve finále znamená vyšší zátěž na silniční povrch a větší spotřebu asfaltu při opravách silnic a obecně vyšší náklady na silniční práce. Nižší hmotnost zabalených věcí ocení každý, i stěhovací firmy, jejichž zaměstnanci přenáší balíky.

kartonové krabice

Nezaberou mnoho místa – když nafouknete výplňové polštářky, zaberou obrovský prostor jen díky vzduchu, ale před tím, než je nafouknete, si vystačíte jen s malou rolí tenké fólie. Jestliže tedy vlastníte obchod, který odesílá zboží zákazníkům ze skladu, v tom skladu nepotřebujete skladovat tuny výplňového materiálu, který zabere spoustu místa, ale postačí mít několik rolí fólie a stroj na nafukování polštářků, vhodné kartonové krabice ve složeném stavu, a to je vše. Ušetříte za skladové prostory, za jejich vytápění a provoz a zřejmě i za jejich pronájem.

přeprava zboží

Drobný odpad – když vyplníte kartonovou krabici bublinkovou fólií nebo kartonovou vlnou a odešlete zákazníkovi s objednaným zbožím, ten z ní vysype hromady odpadu. Z jedné větší krabice zaplníte skoro třetinu kontejneru na tříděný odpad, a když to takhle udělá každý, budeme se brzy všichni válet v hromadách bublinek a kartonu. S výplňovými polštářky je to jiné, tam většinu objemu tvoří vzduch, takže z téže krabice je pak jen tolik výplňového odpadu, co se vejde do jedné dlaně.

Zdravotní nezávadnost – výplňové polštářky Balte to se vyrábí z plastu, který je zdravotně nezávadný, většinou jde o polypropylen nebo polyetylen. Můžete s nimi tedy balit i potravinářské výrobky, a třeba i ovoce nebo zeleninu určitých druhů.