Zlepšete si náladu na vašem schodišti

Výrobky


Schodiště bývají velmi často dominantním prvkem v domácnostech a málokdo je přehlédne, pokud k vám zavítá nějaká návštěva. Nad krásou schodišť se pozastavujeme zejména tehdy, jsou-li zhotovená méně obvyklým způsobem, například jako schodiště samonosná nebo točitá. Tehdy to třeba i vaši návštěvu zláká alespoň ke krátké procházce a k vyzkoušení, jak se po takových schodech vlastně chodí. Jakmile vám ale schody zevšední, můžete je vnímat jako něco zcela obyčejného, a jejich přítomnost spíše ignorovat. Přitom se ale jedná o důležitý prvek, který by vám mohl být nápomocný ve zlepšení kvality života po fyzické i psychické stránce.

dívka na schodech

Fyzično – současná doba se bohužel podílí na tom, že v mnoha zaměstnáních lidé tráví většinu času sezením, anebo ve stoje, ale s podporou strojů a zařízení, které usnadňují manuální výkon, což pak nedovoluje dostatečně procvičit svaly. K nedostatečné fyzické kondici přispívá i jízda autem nebo hromadnou dopravou, takže pěšky téměř vůbec nechodíme. Dokonce jezdíme v panelovém domě i výtahem a schodiště tu zůstává ležet ladem. Chůze po schodech v domácnosti může v tomto směru být nápomocná, jestliže si doma dopřejete cvičení koncipované tak, že budete alespoň obden našlapovat po schodišti s batohem a se zátěží po dobu pěti až deseti minut.

schodiště v domě

Psychika – časté chození po schodech podporuje dobrou náladu, poměrně rychle se při tomto pohybu uvolní do krve endorfiny – hormony štěstí, a chmury jdou stranou. Lépe se vám dýchá, lépe čelíte stresu a lépe také snášíte různé problémy, které se v průběhu dne vyskytnou na pracovišti, v domácnosti i kdekoli jinde, kde se pohybujete. Pozitivní vliv schodiště na psychiku je znám již dlouhou dobu a chůze po schodech je mnohdy účinnější, než vysokohorská turistika. Jinými slovy, kdo má doma schodiště, má k dispozici velkou zbraň.