Jak se najde kvalitní trenér plavání Praha

Služby


V naší zemi najdeme jen málo lidí, kteří by neuměli plavat. Učíme se to už jako děti, nejčastěji od rodičů, avšak v některých případech i na kurzech plavání ve škole. Je však pravdou, že většina z nás používá značně neefektivní styl, který sice člověka udrží nad hladinou, avšak neumožňuje nám plavat tak rychle a navíc stojí spoustu energie.

Jistě, toto bohatě postačuje, pokud si chceme jen občas zaplavat v bazénu nebo na dovolené v moři. Pokud se mu však chceme věnovat vážněji a máme například závodní ambice, pak to, co se naučíme tímto způsobem, rozhodně nestačí, bez ohledu na to, jak velký talent máme. Potřebujeme někoho, kdo nás bude trénovat, abychom se neustále zlepšovali.

skok do vody

Je však pravdou, že ne všichni trenéři jsou dobří, bez ohledu na to, kde bydlíme. Na to, aby se našel například dobrý trenér plavání Praha je potřeba skutečně dost času, zvláště pokud chceme do takovéhoto kurzu přihlásit své dítě. To totiž potřebuje jiný přístup, než dospělý. A o přístupu to všechno je. Není tedy od věci si jej napřed prověřit.

V první řadě se samozřejmě budeme zajímat, jaké mají jeho svěřenci úspěchy. Ovšem to není vše. Zároveň je dobré se podívat, jak si v tomto ohledu stojí v porovnání s jinými trenéry. Kolik plavců má pod sebou a kolik z nich se dostalo na závody a uspělo na nich?

závodní bazén

Pak jsou zde také metody, které používá. Ne vše je vhodné pro každého. Někdo potřebuje pevnější ruku a jasné instrukce, jiný zase dá přednost jemnějšímu přístupu s vysvětlováním co, proč a jak dělat. To je samozřejmě hodně individuální, takže žádný trenér nebude ideální pro všechny.

Dobré je si pokud možno popovídat s jeho svěřenci, ať už současnými či bývalými. Ptejte se, jaké metody používá, co vše po vás vyžaduje, a jak se celkově chová. Tím si o něm uděláte dostatečný obrázek k tomu, abyste posoudili, zda pro vás bude vhodný.