Rekonstruujeme rekreační nemovitost

Služby


Zdědili jste po předcích nebo zakoupili rekreační chatu na zděné podezdívce a uvažujete o její komplexní rekonstrukci, aby bylo možno objekt využívat celoročně? V mnoha případech se to dotýká staveb, které sestávají z dřevěné obvodové konstrukce, a ta je již natolik shnilá a prolezlá červotočem, že je třeba ji strhnout a postavit na původním místě nový objekt. Jsou-li základy budovy a podezdívka v pořádku, je možné je využít pro vyzdívání z cihel Porotherm nebo z pórobetonových tvárnic, a na ně pak umístit nové krovy a vhodnou střešní krytinu. Součástí rekonstrukce stavby může být i výstavba krbu s výměníkem, což je v současné době nejekonomičtější řešení vytápění.

lešení na domě

Stavební rekonstrukci může provádět stavební firma na klíč, ale mnoho šikovných kutilů si dokáže poradit svépomocí, a kromě specifických činností, jako je oživení elektroinstalace nebo instalatérské práce, zvládne postavit hrubou stavbu včetně zateplení fasády, vnitřních omítek a podlahových krytin. Bez čeho se ovšem při stavebních pracích neobejdete, je lešení. Můžete si jej samozřejmě koupit, ale pokud se touto prací nechcete živit, je nákup drahého lešení vysloveně neekonomický. Právě proto se zde nabízí pronájem na dočasnou dobu v řádu týdnů a měsíců, který vychází výrazně levněji, a vyplatí se každému staviteli, který chce ušetřit na nákladech na stavebních firmách.

výstavba lešení

Zvažte odbornou montáž – pokud jste nikdy lešení nestavěli, doporučujeme http://www.yogapoint.cz/clanky/inspirace/doporucujeme/ zajistit montáž lešení dle ceníku od profesionálů. Ti v první řadě nezapomenou ukotvit lešení do zdiva, to je zásadní podmínka toho, aby se nezřítilo a někoho neusmrtilo. Lešení musí stát na pevném podloží a musí být stabilní, nesmí se kývat a být vratké, musí být na něj spolehnutí za každých okolností, i když je zatíženo stavebním materiálem a lidmi, kteří se na něm pohybují.