Stěhování o letním slunovratu

Služby


Letní slunovrat je významný den, který bychom měli slavit jako státní svátek. Naši předkové slavili, jak zimní, tak i letní slunovrat, oba dny byly pro ně významné v tom smyslu, že v zimě se konečně začal prodlužovat den, a v létě byl v době letního slunovratu den nejdelší ze všech dnů v roce. Letní slunovrat připadá každý rok na 21. června, tehdy je Slunce nejvýš na obloze a je sluneční svit trvá až úctyhodných šestnáct hodin. Pro nás to znamená celou řadu výhod, kterých bychom mohli využít i při stěhování.

letní stěhování

Využijte energie Slunce – sluneční energie je natolik významná pro lidský život, že je pro něj nepostradatelná. Mimo jiné se stará o to, abychom čerpali vitamín D a měli v mozku i dostatek serotoninu pro dobrou náladu a fyzickou aktivitu. Je známo, že v červnu jsou lidé více aktivní, stačí jim méně hodin spánku a celkově mívají lepší náladu Červen je tedy pravým opakem měsíce listopadu či ledna, kdy převládá nízká inverzní oblačnost, podzimní plískanice a šedá obloha, což má nepříznivý vliv na naši náladu. Je to typické období depresí a tehdy také bývají plné ordinace psychiatrů či psychologů. V červnu se vám bude stěhovat lépe, protože bude sluníčko na obloze od čtyř hodin ráno až do téměř dvaadvaceti hodin. Budou se vám lépe balit věci, uklízet, třídit předměty, přenášet kartonové krabice a zabydlovat se v novém prostředí.

stěhování nábytku

Optimální teploty – v červnu ještě bývají teploty vzduchu příjemné a jen málokdy se v této době objeví více tropických dnů, jak je tomu v červenci a v srpnu. Při teplotách kolem 24 stupňů Celsia vám půjde práce lépe od ruky, nebude nutné se neustále oblékat a svlékat, jako v zimě, což je při stěhování velmi otravné, a můžete se doma i venku pohybovat jen v lehkém oblečení. Levné stěhování v Praze tak může proběhnout naprosto v poklidu a bez stresu.