Jak se dostat k penězům?

Peníze


Nevíte někdy, co si počít, protože máte málo peněz? Nevíte, jak s takovým málem vyžít, jak těmi pár drobnými, které vám zbyly, platit za to, co musíte financovat a co je nesrovnatelně dražší, případně jak přežít, pokud máte dokonce už jenom dluhy? Pak vás zřejmě docela často napadne, že když už nemáte dost peněz vlastních, mohl by vám třeba ještě někdo nějaké půjčit. A když se zaobíráte podobnými myšlenkami, asi vás napadne požádat o půjčku někde v bance.

cizí bankovky

Což o to, nápad to není špatný. Ale má to jeden háček. Nikdo vám totiž nezaručí, že ty vytoužené peníze od banky skutečně k dispozici dostanete. Banky totiž se svými aktivy nehazardují a nepůjčují peníze jenom tak někomu. Mají zájem jen o bonitní žadatele, tedy o ty, kdo jim také zvládnou všechno bez problémů splatit. A to je samozřejmě problém pro lidi s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků. Ti se totiž důvěry ze strany bank nedočkávají a jsou odmítáni.

Takže ti, kdo jsou na tom nejhůř, zůstávají mnohdy bez pomoci. V bankách jim nepůjčí ani korunu a sami dost svých peněz nemají. A co potom s tím?

Potom je potřeba zkusit štěstí i někde docela jinde. A pochopitelně ne u pochybných lichvářů, ale u solidní nebankovní společnosti, kterou je nabízena nebankovní hypotéka.

cizí bankovky

Proč právě nebankovní hypotéka může být dokonalým řešením zmíněných problémů? Je to docela prosté. Kdo nevypadá po ekonomické stránce zrovna ideálně, nahradí tady své nedostatky zástavou nemovitosti a vyhne se tak náročnému prověřování a pravděpodobnému neúspěchu. A tolik potřebnou půjčku dostane. Třeba i ve značné výši a s možností dlouhého splácení. A až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti s možností vracet je až po dobu tří desetiletí je skutečně významná pomoc, s níž se toho dá opravdu hodně dokázat. Zatímco by bez této hypotéky mohl zůstat člověk bez pomoci a strádat.